Teknoloji

Instagram kişilerin akışlarına özel bazı değişiklikler sunacak

Instagram, daha fazla öneri de dahil olmak üzere ana besleme için bazı ek değişiklikleri test edecek.

Takip etmediğiniz hesaplardan gelen ekstra içerik, “sevdiğiniz şeylere dayalı olarak” varsayılan algoritmik özet akışında baloncuk olarak çıkmaya başlayacak.

Uygulama, bu deneyimin kişiselleştirileceğini ve takip ettiğiniz hesapların sayısı ve uygulamayı ne sıklıkta kullandığınız gibi faktörleri hesaba katacağını söylese de, önerilen bu gönderilerden kaç tanesini göreceğiniz belli değil.

Instagram’ın önerilere daha fazla önem verdiği göz önüne alındığında, bu özellik büyük bir sürpriz değil. Halihazırda takip etmediğiniz kişilerin fotoğraflarını ve videolarını göstermek etkileşimi artırabilir. Ancak uygulama, arkadaşları, aileleri ve gönderileri etrafında toplanmış daha iyi bir deneyim isteyen insanları rahatsız etme riskini ortadan kaldırmak istiyor.

Bununla birlikte Instagram, insanlara uygulamadaki deneyimlerini zaman içinde kişiselleştirmeleri için daha fazla yol sunmayı vaat ediyor. Mart ayında uygulamaya iki besleme daha eklendi. Artık takip ettiğiniz hesaplardaki gönderiler ters kronolojik sırayla gösterilecek. Bu arada Favoriler sekmesi, 50 hesaba kadar hesap eklemenize olanak tanıyacak. Sol üst köşedeki Instagram simgesine dokunarak yayınlar arasında geçiş yapmanız mümkün olacak. Uygulama ayrıca gönderilerin akışta nasıl görüntülendiğine ilişkin bazı ince ayarları test ediyor. Gönderilerin “tam ekran” bir görünüme sahip olacağını söylüyor. Videoları da daha belirgin hale getirmeyi planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu